masazas

ornament6s

Malonu pranešti mūsų svečiams ir klijentams kad pradejome teikti masažo paslaugos

Šiek tiek masažo istorija.

„Masažas – minkštųjų kūno audinių dirginimas rankomis – yra vienas seniausių gydymo metodų. Žodis „masažas“ kildinamas iš kelių kalbų, įskaitant lotynų, graikų ir arabų. Daugelio kultūrų žmonės žino, net ir gyvunai jaučia, kad masažas veikia kaip vienas svarbiausių instinktyvių reakcijos būdų į aplinką – ramina ir malšina skausma, mažina stresą ir atpalaiduoja įsitempusius raumenys, taip pat skatina gijimą. Rankrasčiai, rasti Rytų šalyse, senovės Kinijoje, Indijoje, byloja, kad masažas buvo naudojamasligų prevencijai, taip pat joms ir sužalojimams gydyti. Vakaruose gerai žinomi gydytojo Hipokrato, gyvenusio V amžiuje prieš Kristų, žodžiai: Trinant per daug laisvą sąnarį galima sutvirtinti ir atlaisvinti tą, kuris suspaustas per daug…Galima išjudinti raumenis arba atpalaiduoti kūno dalis; stipriai trinant sutvirtinama, švelniai trinant – atpalaiduojama.“

Lietuvoje pirmieji masažo kursai pradėjo veikti  ikikarinėje Nepriklausomoje Lietuvoje 1921 m. vasario 21 d.  Jų vadovas buvo d. V. Kuzma. O 1937 m. buvo įsteigti specialūs kursai, kuriuose ruošė masažo ir gydomosios gimnastikos specialistus. Ikikarinėje Nepriklausomoje Lietuvoje buvo privačių masažo kabinetų. Masažas buvo taikomas gydymui valstybinėse ir privačiose gydymo įstaigose, taip pat sportinin­kų fiziniam tobulinimui. Po Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje buvo vėl įkurti masažo kursai medicinos seserims. Pirmiesiems kursams Druskininkuose vadovavo K. Dineika.

Karolis Dineika (1880-1979) nebuvo vien kūno kultūros, sveikos gyvensenos propaguotojas, bet jis buvo ir sveikatos filosofijos praktinis įgyvendintojas. Didelė jo kūrybinio laikotarpio dalis – tai laikmetis, kuriame nebuvo galima laisvai reikšti savo filosofinių minčių. Jas teko derinti prie dialektinio ma­terializmo, Pavlovo mokslo ir pan. Tikrovėje jo mokslinės idėjos rėmėsi  Rytų filosofija, jos mokymu apie kūno ir dvasios vienybę. Šią filosofiją propagavo ir didysis mūsų svei­ katos filosofas Vydūnas, pagal kurį žmogus yra sudėtas iš: 1) kūno gyvatos, 2) jausmų gyvatos, 3) minčių gyvatos ir 4) dvasios arba sielos. Visos šios dalys yra glaudžioje sąveikoje ir, norint prižiūrėti kūną, reikia rūpintis savo jausmų, minčių tobulinimu ir tuo pačiu siekti dvasios tobulumo. Propaguodamas sveiką, saikingą gyvenimo būdą, K.Dineika  tuo pačiu propaguoja aistrų, jausmų suvaldymą, dorovingumą.  Daug dėmesio skirdamas psichofizinei  treniruotei  jis tuo pačiu stengėsi paveikti  mū­sų  astralinį, mentalinį  ir fizinį kūnus. Propaguodamas taisyklingą  kvėpavimą, K. Dineika remiasi jogų mokymu, naudoja kai kuriuos jų pratimus. Jis pripažįsta biologiškai  aktyvius kūno paviršiaus taškus, ypač daug dėmesio skirdamas taškams au­syse ir paduose.”

– J.Finkėlštėnaitė,”Masažas”

ornament6s

Masažas suteikia daug naudos: jis gali padėti atsipalaiduoti ir neleisti įsigalėti chroniškam skausmui, sureguliuoti energijos perteklių ir gydyti infekcijas; gali pagerinti paciento būklę esant migrenai, virškinimo sutrikimams, hipertenzijai ir aukštam kraujo spaudimui; gali būti atliekamas kūno laikysenai koreguoti ir sportuojant; taip pat kūno ir dvasios pusaiusvyrai gražinti. Šiais laikais, kai žmonės visame pasaulyje kenčia nuo padidėjisio emocinio, protinio ir fizinio streso, masažas yra viena geriausių priemonių atgauti pusiausvyrą ir sumažinti įtampą.

Mrelax_masagasažą galima klasifikuoti  įvairiais požiūriais. Pagal apimtį masažas yra skirstomas į bendrąjį ir dalinį. Bendrasis masažas yra toks, kaip tam tikra tvarka iš eilės yra masažuoja­mas visas kūnas.  Dalinis masažas  yra skirtas atskiroms kūno dalims, pavyzdžiui, nugarai, rankoms, šlaunims ir kitoms kūno vietoms masažuoti.  Pagal tikslą masažą galima skirstyti į atpalaiduojantš, gydomąjį, sportinį, ir kt. Kiekviena šių masažo rūšių turi savo ypatumų.

→   Atpalaiduojantis masažas  ramina bei padeda atsipalaiduoti. Po sunkios darbo dienos tradicinis masažas švelniu rankų prisilietimu pašalins stresą, įtampą ir išvaduos Jus nuo blogų minčių.

→  Segmentinis masažas yra taikomas įvairioms ligoms gydyti,  pažeistoms organizmo funkcijoms atkurti bei normalizuoti.

→  Sportinis masažas yra daromas norint patobulinti sportininką  fiziškai, darbingumui pagerinti, padėti  jam greičiau pasiekti  bei stiprinti sportinę formą, efektyviai  pasirengti varžyboms bei darbingumui po didelių fizinių krūvių, protinio įtempimo, atsigauti.

→  Masažas taurelėmis tonizuoja, padeda kovoti su celiulitu ir pagerina būklę esant juosmens-kryžmens, krūtinės ir kaklo srities stuburo osteochondrozei; sergant periferinės nervų sistemos ligoms; pasireiškus skausmo ir raumenų tonuso simptomams; sergant bronchitu ir tracheitu.

→  Anticeliulitinis masažas gerina veninę ir limfos apytaką. Masažo metu audiniai yra geriau aprūpinami deguonimi. Masažas mažina kūno riebalų, didina raumenų tonusą ir atstato odą, mažina riebalinį audinį, šalina patinimą ir odos nelygumus.

 

Šiuo metu teikiame masažo procedūras:

 
 

 Nr.

Procedūros pavadinimas Procedūros aprašymas Trukmė (min) Kaina eur
1 Veido ir galvos masažas (gali buti atskirai) Apykaklė, veidas, galva 30 15
2 Apykaklės masažas Priestuburinė kaklo sritis, sprandas, trapeciniai ir platieji raumenys, kaklas, krūtinkaulis, raktikaulis 30 15
3 Apykaklės ir nugaros masažas Priestuburinė kaklo sritis, pakaušė, pečių juosta, krutinkaulis,skiauterinės ataugos, kryžkaulis, sėdmenys,ilgieji,platieji,trapeciniai raumenys ir sprandas

Papildomai gali būti atliekamas masažas su taurė (vakuuminis)

Papildomai gali buti atliekamas segmentavimas

40 25
3 Masažas sergant kvėpavimo sistemos ligomis Nugara: ilgieji, tarpšonkauliniai, platieji ir trapeciniai raumenys,sprandas, galvos sukamieji raumenys;

Krūtinė: krutinkaulis, raktikauliai, tarpšonkauliniai, didieji krūtinės raumenys,diafragma.

Papildomai gali būti atliekamas masažas su taurė (vakuuminis)

40 20
4 Masažas sergant periartritu Priestuburinė kaklo sritis, platusis, trapecinis raumuo, sprandas, peties sąnaris, ranka 30 20
5 Viršutinių galūnių masažas Pirštai,plaštaka,dilbis,žastas,alkūnės,ir peties sąnariai,pečių juosta 30 15
6 Nugaros masažas Skiauterinės ataugos, kryžkaulis, sėdmenys,ilgieji,platieji,trapeciniai raumenys ir sprandas.

Papildomai gali būti atliekamas masažas su taurė (vakuuminis)

Papildomai gali buti atliekamas segmentavimas

40 20
7 Juosmens kryžmens masažas su segmentavimu Priestuburinė juosmens sritis, kryžkaulis, skiauterinės ataugos, sėdmenys 30 20
8 Kompleksinis juosmens kryžmens ir kojų masažas Priestuburinė juosmens sritis, kryžkaulis, skiauterinės ataugos, sėdmenys, blauzda, šlaunis bei kojų sąnariai 45 25
9 Kompleksinis nugaros ir kojų masažas  Skiauterinės ataugos, kryžkaulis, sėdmenys,ilgieji,platieji,trapeciniai raumenys ir sprandas, Blauzda, šlaunis, kojų sanariai 60 30
10 Kompleksinis nugaros ir rankų masažas Skiauterinės ataugos, kryžkaulis, sėdmenys,ilgieji,platieji,trapeciniai raumenys ir sprandas,

Pirštai,plaštaka,dilbis,žastas,alkūnės,ir peties sąnariai,pečių juosta

60 30
11 Apatinių galūnių masažas Blauzda, šlaunis, kojų sanariai, sedmenis 40 20
12 Bendras kūno masažas Rankos, sprandas, nugara, sėdmenys, kojos, krūtinė, pilvas

Papildomai gali buti atliekamas atskirų zonų segmentavimas

90 35-40
13 Pėdų ir plaštakų masažas Pėdos, pirštai, plaštakos 40 20
14 Anticeliulitinis masažas Šlaunys, sėdmenys, pilvas 30 25
15 Medaus masažas Klasikinis nugaros masažas su medumi 15 20
16 Apatinių galūnių limfodrenažas Blauzda, šlaunis. 30 20

 

Masažas taurelėmis.

Šio masažo poveikio esmė – fizinė skysčių tekėjimo savybė, iš aukštesnės spaudimo zonos tekant  į žemesnę. Kuo žemesnę zoną turime, tuo daugiau skysčių išteka.

Taurė, arba jos sudarytas vakuumas būtent ir sudaro šį žemėjantį efektą, į kurį suteka tarpląsteliniai skysčiai, kraujas ir limfa.

Kuo stipriau mes prispausime taurę, tuo daugiau kraujo ir limfos pritekės į tą vietą iš gilesnių sluoksnių.

Bijantiems mėlynių – paaiškinimas. Senuose gydymo šaltiniuose minimas dirbtinis mėlynių iššaukimas, vadinamas autogemoterapija. Būdavo imamas veninis kraujas ir suleidžiamas po oda, probleminėje, sergančio organo vietoje. Organizmas šią vietą traktuoja kaip žaizdą, iš kurios teka kraujas. Ir kaip kiekvieną žaizdą stengiasi greičiau užgydyti, naudodamas atstatančius apsauginius mechanizmus: hormonus, antikūnius, specifines nervines ir imunines reakcijas, daugybę kitų veikiančių faktorių.

Tai automatinė sistema, užprogramuota pačios gamtos. Taurių masažas provokuoja šiuos apsauginius mechanizmus ir vyksta regeneracija.

Poveikis tenka, ne tik toms vietoms, kur dirba taurės, o vienu metu įsijungia visi reflektoriniai mechnaizmai, reguliuojantis vidaus organų veiklą, tad pakitimai vyksta ir plaučiuose, kepenyse, inkstuose, tulžiai ir t.t

Sudarant vakuumą, kraujas išspaudžiamas nesuplėšant kraujagyslių ir kapiliarų, bet išsstumiamas per sieneles ir atsiranda tarpląsteliniame sluoksnyje.

Normalus sveikas organizmas turi sveikus elastingus kapiliarus ir todėl jie gali išsitempti prie bet kokios taurių vakuumo jėgos. Kraujas išteka tik iš neelastingų kapiliarų. Kapiliarų elastingumo praradimas – tai kraujo užsistovėjimas. Jei žmogaus kraujas užrūgštintas, eritrocitai kietėja, nustoja būti elastingi ir užsistovi kapiliaruose.

MASAŽO ATLIKIMAS

Pirmiausia atliekamas bendras kūno masažas glostomaisiais judesiais, siekiant įšildyti ir paruošti kūną, naudojant masažo aliejus.

2 vienodo dydžio taurelių pagalba atliksime taurių masažą probleminėms vietoms – mentims, nukarusiems rankų raumenims, pilvui, celiulito pakenktoms šlaunims ir pan. Atliekami skirtingo spaudimo vakuuminiai judesiai, pagal kiekvieno kliento kūno konstituciją. Masažas atliekamas rankiniu būdu, naujojant silikonines taures. Dirbama saugant kūną, nesudarant ryškių mėlynių.

Masažas atliekamas 2 kartus, arba 1 kartą į savaitę.

Kontraindikacijos:

Augliai masažinėje vietoje, mėnesinės, daugybė apgamų, aukštas kraujo spaudimas, odos ligos, nėštumas, venų ligos.

 

Segmentinis masažas.

Segmentinis masažas – tai masažo rūšis akcentuojama į segmentinę kūno sandaros teoriją kur yra naudojami klasikinio masažo arba specialieji gydomieji masažavimo būdai.
Segmentinio masažo metu dirbama ties stuburo segmentais (nervų šaknelėmis) nugaros plote. Šio masažo metu atliekami specialūs, gylus trynimo judesiai. Segmentinio masažo metu: pasišalina senos odos ląstelės, pagerėja odos kvėpavimas, padidėja raumenų susitraukimo funkcija bei suaktyvėja medžiagų apykaita. Šis masažas naudojamas kaip gydymo ir profilaktikos priemonė. Segmentinis masažas idealiai tinka žmonėms, dirbantiems sėdimą ar sunkų fizinį darbą, kai visa įtampa susikaupia įvairiose stuburo vietose, kaklo ir pečių srityje.
Segmentinė metodika leidžia išvengti varginančių ir nepageidaujamų pašalinių masažo reiškinių dideliame kūno plote. Jos pagalba dirbama tikslingai nedideliame kūno ruože.
Nuo savo pirmųjų mėnesių vystymosi gimdoje, žmogus turi segmentinę kūno sandarą. Poveikis į nervinius kanalus, surišančius valdančiuosius centrus su vidaus organais tam tikruose taškuose pagal specialias metodikas, praėjusias patikrinimą daugiatūkstantine patirtimi, galima pagerinti mūsų organizmo darbą, nuimti skausmą, o tai reiškia, pagerinti žmogaus sveikatą.

Kontraindikacijos:

Kontraindikacijos: ūmus ligos periodas; aukšta temperatūra; kraujavimas; kraujo ligos; pūliniai; ūmūs venų ir arterijų uždegimai; įvairios odos ir nagų grybelinės ligos ir infekcijos; periferinių kraujagyslių aterosklerozė; kraujagyslių, aortos, širdies aneurizmos; limfmazgių uždegimas; alergija; pilvo zonos organų ligos; įvairūs augliai ikioperaciniame periode; hipertoninės ir hipotoninės krizės; pykinimas, vėmimas ir pilvo skausmai.

p.s. Minėtos kontraindikacijos yra laikinos ir jas pašalinus masažas yra pilnai atliekamas.

Bukite sveiki, mielieji!
ornament6s